Exkurze do ZOO …

V prvním říjnovém týdnu se uskutečnily tradiční exkurze „osmáků“ do zlínské ZOO.
Začátkem tohoto týdne se žáci 8. ročníků zúčastnili přírodovědné exkurze ve zlínské zoologické zahradě. Po dobrých zkušenostech z minulých let jsme pro ně objednali vzdělávací výukové programy nabízené vzdělávacím centrem zlínské ZOO se zaměřením na jednotlivé ekosystémy planety Země. V pondělí žáci tříd 8.C a 8.D absolvovali programy „Život pod vodní hladinou“ a „Africké stepi a savany“. Druhý jmenovaný ale neprobíhal v učebně vzdělávacího centra, ale přímo v ZOO mezi africkými zvířaty. Žáci tak měli možnost si přímo „osahat“ některé typické přírodniny (vejce pštrosa, kopyto zebry, roh nosorožce, kůži slona, …). V úterý vyrazili do stejného cíle žáci 8.A a 8.B. Tentokrát je čekaly programy s názvem „Amazonský deštný prales“ a „Ledové světy“. Během programu ve vzdělávacím centru ZOO se dozvěděli mnoho zajímavých informací, poznávali netradiční ovoce a koření a závěrem zjišťovali své nově nabité vědomosti. Po oba dny byla návštěva ZOO samozřejmě spojena s prohlídkou expozic a výběhů jednotlivých zoogeografických oblastí, podle kterých je zlínská ZOO uspořádána. Počasí nám docela vyšlo, exkurze byla dobře připravená, takže se budeme těšit na příští rok na další nově připravované ekosystémy.

Sdílejte!