Škola v přírodě 5.C

Od 27. září do 1.října se žáci 5.C zúčastnili ozdravného pobytu v Bílých Karpatech na hotelu Kopánky.

Příjezd do mlhou zahalených a deštivých hor nebyl zrovna optimistický, ale dětem, které se na školu v přírodě těšily, nijak nezkazil náladu. Po ubytování všichni absolvovali lanovou dráhu a následoval výlet do Komni, kde se nachází Muzeum J.A. Komenského a Muzeum miškařství. Oběma budovami nás poutavým vyprávěním provedla úžasná paní učitelka Šašinková. Úterní dopoledne bylo va znamení procvičování anglických frází a chystání motivů na trička podle vlastního návrhu. Vycházka do okolí byla opět velmi mokrá a chladná, tak nás potěšilo příjemné posezení a horký čaj na Lopatě. I přes déšť jsme také večer strávili v lese se zajímavou hrou. Ve středu přijeli s programem o lese pracovníci CHKO Bílé Karpaty. Přímo v terénu jsme poznávali stromy, rostliny i živočichy. Asi nejvice se dětem líbila hra ze života hmyzu – lákání samiček samečky. Odpoledne proběhl fáborkový závod s otázkami a také stanovišti, které ochotně obsadili pan Hulcký a jeho manželka. Večerní tma nám umožnila zahrát si na vetřelce. Čtvrtý den začal výšlapem na vyhlídku a zákresem zhlédnutého okolí do mapy. Po návratu následovala stavba domků pro skřítky, stavba ohnišť a hra magic palic. Když se setmělo, všechna děvčata svorně připravila večerní hru pro chlapce. Závěr večera tvořila stezka odvahy s kočičíma očima v hlubokém temném lese. Prošli všichni. Hledání pokladu v pátečním dopoledni proběhlo zdárně a poklad byl nalezen. Cestou zpět jsme sbírali lesní motýly a po obědě a sbalení věcí jsme se vydali na procházku, jejímž zpestřením byla šišková válka a jiné hry. I když počasí nám příliš nepřálo a bylo nutné uzpůsobit program, myslím, že jsme se měli dobře a z pobytu si odvážíme nejen portfolio se zápisy a výtvory, ale i spoustu zážitků. Děkujem všem rodičům, kteří poskytli mnoho odměn ke hrám.

Sdílejte!