Zeměpisná exkurze

25. června se vydal výběr žáků 8. ročníků na zeměpisnou exkurzi do Skláren Květná, na Větrný mlýn v Kuželově a do Skanzenu ve Strážnici.
Ve sklárnách jsme se seznámili s jejich historií a prohlédli jsme si provoz od výroby až po finální ukončení úpravy skla. Některé žákyně se na vlastní ústa přesvědčily, jak se vlastně fouká ruční sklo. Šlo jim to báječně. Další zastávkou byl Větrný mlýn v Kuželově. Zde jsme se seznámili se způsobem, jak se mele mouka a jinými zajímavostmi. Závěr naší exkurze byl Skanzen ve Strážnici. Zde nám bylo ukázano, jak se dříve žilo, z čeho se stavělo a jaká řemesla se v jednotlivých oblastech Moravy rpovozovala.Možnost této exkurze využilo také několik žáků 6. ročníků, kteří tuto akci získali za odměnu ve školních soutěžích.A protože nám vyšlo i počasí, byl to zajímavý zájezd.

Sdílejte!