Softbalisti čtvrtí nejlepší v republice

Ve středu 16.června odcestovali naši softbalisti jako vítězové školské softbalové ligy Zlínského kraje na republikové finále do Prahy. Zde po čtyřech vítězstvích a dvou porážkách obsadili konečné 4. místo.
Základem pro účast v republikovém finále školské softbalové ligy bylo vítězství ve školské lize Zlínského kraje. Ve čtyřech turnajích obsadili naši kluci dvakrát první, jednou druhé a jednou třetí místo. Toto skóre jim zajistilo celkové první místo po dlouhodobé části. V soutěži poráželi družstva Kunovic, Babic, Luhačovic, Ostrožské Nové Vsi, Brna, Ostrožské Lhoty, Tupes. Republikové finále se hrálo na nejkrásnějším softballovém areálu v České republice hřiště Eagles Praha. Areál tvoří 4 hřiště na softball a dvě hřiště na baseball. Celý areál je posazen do  malebné čtvrtě Praha Krč. Do Prahy posílil družstvo nejlepší hráč a zároveň kapitán našeho družstva Jan Jež, který (ač náš žák) do té doby oblékal dres družstva Kunovic. První den vstoupili naši kluci do turnaje s fantastickou formou. Postupně porazili školy ZŠ Wericha Praha 10:4, Gymnázium Ústavní Praha 8:6, ZŠ Merklín Plzeň 12:6, ZŠ Ledenice Hradec Králové 9:7. Zdálo se, že při účasti sedmi družstev nás stupně vítězů nesmí minout. ALE!! Druhý den následovala zbytečná prohra se ZŠ Poruba Ostrava 6:8 a celkem přepokládaná prohra s favority ZŠ Slovácká Břeclav 3:7. Na konci turnaje bohužel byla tři družstva, která měla stejně bodů . Rozhodovalo skóre, které měli naši kluci z trojice nejhorší. A tak pár doběhů rozhodlo o konečném čtvtém místě našich kluků. Vítězem se stala Břeclav a druhé skončilo Gymnázium Ústavní, které naši kluci porazili 8:6. Bohužel takový je sport, ale i 4. místo v republice považujeme za výborný výsledek našich žáků. Na umístění se podíleli: kapitán – Jan Jež, Martin Bělošek, Dominik Hříbek, Ondřej Páč, Vasil Giblo, Filip Špaček, Jiří Nosek, Štěpán Stodůlka, Josef Blaha, Tomáš Váverka, Zdeněk Horák, Lukáš Trňák.

Sdílejte!