Den dětí v archeoskanzenu

14. června probíhal v Archeoskanzenu Modrá „Týden Velké Moravy“, kterého se zúčastnili žáci 4. tříd.
Pro nepřízeň počasí žáci 4. tříd oslavili svůj Den dětí se zpožděním. V archeoskanzenu právě v tento den začínal „Týden pro školy“ na téma Život na Velké Moravě. Žáci se v pekárně dozvěděli, jak a jaké plodiny pěstovali Slované, jaké speciality jídel vyráběli, dokonce i ochutnali čerstvě upečený chléb s tvarohovou pomazánkou. V areálu obdivovali volně pobíhající domácí zvířata. Pod odborným vedením průvodců si žáci mohli vyzkoušet válečnou taktiku a používání jednoduchých zbraní slovanských bojovníků. Nelehká pro žáky byla i střelba z luku na terč, kterou si všcihni vyzkoušeli. Zajímavé byly ukázky výroby a zpracování ozdobných doplňků k dobovému oblečení Slovanů. Ukázky výroby keramických nádob zakončily zajímavě a fundovaně připravený program.Počasí této akci docela přálo, žáci se spokojeně s novými poznatky a zážitky vrátili pěšky (obě cesty) do školy.

Sdílejte!