Žáci 4. ročníků na Macoše

Dne 7. června navštívili žáci 4. ročníků překrásnou oblast Moravského krasu a zhlédli Punkevní jeskyně, Kateřinskou jeskyni a propast Macochu. 

V  Kateřinské jeskyni byla velká zima a nebylo v ní příliš krápníků, ale to proto, že asi před 50 lety spadl strop a všechnu krásu zasypal. Viděli jsme i komíny, žádný z nich však nedosáhl na povrch. V jednom z nich, jménem Medvědí, byly nalezeny kosti medvěda hnědého. Jeskyně Kateřinská proto, že jednou jedna holčička pásla ovce, ale začalo pršet, tak se schovala do jeskyně. Když déšť ustal, Kateřinka vyšla a zjistila, že její nejoblíbenější ovečka chybí a šla ji hledat. Nenašla ji, protože v jeskyni byla obrovská tma a ztratila se. Největší krása byla čarodějnice, byla nádherná, byl to asi nejkrásnější krápník. Viděli jsme i sloní ucho a krápník, do kterého neustále kape voda. V kouzelné pohádkové stěně stálo 7 trpaslíků, 3 mušketýři i kamenný vodopád. Líbil se nám také bambusový lesík. A pro zajímavost stalagmit roste zdola, stalaktit shora a stalagnát je spojený. V Kateřinské jeskyni zimují netopýři, mají tam i zvláštní vchod. Bylo to     n á d h e r n é  !!!                                        Ondřej Bělošek 4. CNejprve jsme šli s průvodcem do jeskyně a ukazoval nám různé hezké věci. V závěru prohlídky byla plavba na lodi. Museli jsme si dávat pozor na hlavy a lodník dělal různé srandy, ale nás i strašil, že se potopíme. Nejvíc jsem se smál, když řekl, že je úplně jedno jak si sedneme, protože ve vodě se stejně přeházíme.   Matěj Jegla 4.C
   

Sdílejte!