Matematické soustředění

Mezi tradiční akce patří i dvoudenní soustředění žáků matematických tříd.

I tentokrát jely třídy 6. C a 8. D do rekreačního zařízení Kopánky na Mikulčině Vrchu. Kromě spousty matematických her a soutěží žáci řešili také logické úlohy, Sudoku, matematické křížovky, vyzkoušeli si IQ testy. Při řešení úkolů projevili nejen dobré logické myšlení, ale také velkou vytrvalost. Zahráli si soutěživé logické hry s kostkami, hry Blokus a Matematiko.
Bohužel nám letos opět nepřálo počasí, takže jsme museli vypustit některé aktivity a hry v přírodě. Děti si ovšem pobyt dokázaly zpříjemnit i tak. Za všechny své aktivity obdrželi pochvalné listy a odměny.
Žáci projevili opravdový zájem o matematické soutěže a velmi dobré logické myšlení, za to jim patří uznání a pochvala.

Sdílejte!