Exkurze do Prahy

Dne 4. května navštívily páté třídy hlavní město Prahu.Více než čtyřhodinová cesta vlakem byla pro většinu dětí zcela novým zážitkem. Žáci s učiteli dorazili na hlavní nádraží v 8.15. Odtud se vypravili metrem na Vyšehrad a památný Slavín, kde si mohli prohlédnout hroby významných osobností našeho národa. V podobném duchu obdivování nejrozmanitějších krás našeho hlavního města se nesla celá exkurze. Žáci se postupně seznámili s Rašínovým nábřežím, Památníkem obětem komunismu, Petřínskou rozhlednou, Pražským hradem, Karlovým mostem, Staroměstským a Václavským náměstím. Příjemně unaveni a obohaceni novými poznatky se účastníci exkurze vydali v 17 hodin na cestu k domovu Zlínským expresem. Na vlakovém nádraží ve Starém Městě se děti šťastně shledaly se svými rodiči.

Sdílejte!