Poznáváme země EU

Ve středu 5.května proběhly prezentace žáků 7. ročníku o zemích EU.

Nejprve jsme  se dozvěděli, co znamenají symboly a barvy na některých vlajkách států např. Vatikánu, Velké Británie. Žáci si pak získané znalosti ověřili ve vědomostním testu. Během Pohádek národů EU  jsme se vrátili do dětských vzpomínek a uslyšeli, odkud pochází řada pohádkových bytosti. Ožila baba Jaga, víly, čerti, Červená Karkulka, Elfové a skřítci. Některé ukázky zazněly v mateřské řeči tvůrců pohádek. Jiná skupina žáků nám dala tip na výlet. Národní parky ležící na hranicích jednotlivých států  EU umožňují lidem výlety do přírody a  pozorování chráněných rostlin a živočichů.
A co typická jídla vybraných zemí? Posluchači se dozvěděli hranou scénkou nejenom o stravovacích návycích v těchto zemích, ale mohli i jídla ochutnat. Anometr, padák, beranidlo, Mona Lisa to jsou jen některá díla velkého Leonarda da Vinciho a my jsme mohli na vlastní oči vidět makety některých vynálezů zhotovených žáky 7. ročníku.
A nakonec opět ožily známé tradice italských karnevalů, našich Velikonoc s půvabnými kroji, pletení žil a rachot řehtaček.
Tyto prezentace budeme opakovat pro rodiče i zájemce v 15.oo hodin v úterý 11. května.

Sdílejte!