Pasování na čtenáře

Středa 28. dubna  se stala pro všechny prvňáčky naší školy velkým dnem.
Toho dne byli slavnostně pasováni na rytíře a rytířky “ Řádu čtenářského“. Celá akce proběhla ve spolupráci s Městskou knihovnou ve St. Městě. V úvodu děti vystoupily s krátkým společným programem a jak jinak než s pohádkou „O abecedě pro kočku“. Potom už musel každý žák projít samostatně malou čtenářskou zkouškou. Četly se pohádky Hádavá a Zlobivá v 1.A, Zdravivá v 1.B a Květinková v 1.C. Všechny pohádky byly z knihy Příběhy včelích medvídků. Čtení bylo podbarveno i písničkami z této knihy. Protože všechny děti obstály výborně, mohl král a královna z Písmenkového království začít se slavnostním pasováním. Každý rytíř a rytířka obdrželi pasovací listinu, perníkovou medaili a pastelky Písmenkového království. V hledišti drželi svým dětem palce rodiče, sourozenci a také prarodiče. Všechny děti byly odměněny velkým potleskem. A ten si opravdu zasloužily, protože vystoupit na pódiu a číst nahlas do mikrofonu vyžaduje velkou odvahu a statečnost. Celou akci zakončil pan starosta Bazala, který dětem přečetl pohádku z knihy svého dětství.

Sdílejte!