Den Země v Uherském Hradišti

Ve čtvrtek 22. dubna se naše třída  7.D vydala na Masarykovo náměstí do Uherského Hradiště na soutěžní dopoledne v rámci oslav konaných ke Dni Země.
Soutěže pro nás připravili zaměstnanci centra ekologické výchovy Žabka. Celkem se nás na náměstí sešlo devět družstev ze šesti základních škol a mezi sebou jsme se utkali ve třech disciplínách. Naším úkolem bylo např. naučit se správně vytřídit odpad, vyzkoušeli jsme si bezpečné zacházení s „radioaktivním odpadem“ nebo řešení rébusů.Celé dopoledne nám velmi rychle uběhlo. Mezi jednotlivými disciplínami jsme si prohlédli přírodní výrobky a kosmetiku, biopotraviny, výrobky z Fair Tradu, které byly součástí ekojarmaku a mohli jsme si je rovněž zakoupit.Organizátorům za velmi hezké dopoledne děkujeme a budeme se těšit na některý z dalších ročníků.

Sdílejte!