Mladí matematici

Je matematika opravdu tak složitá? Není, odpověděli by někteří žáci z I. stupně naší školy.
Tento předmět je totiž hodně baví, což nám v průběhu několika minulých týdnů dokázali. V různých matematických soutěžích obstáli jak v konkurenci svých spolužáků, tak i mezi žáky z jiných škol. Z 5. ročníku zazářili Jakub Balga, Markéta Stránská a Viktor Pavlík z 5. B, kteří získali 3. – 5. místo v okresním kole matematické olympiády. Dalším úspěchem bylo umístění Jana Nekardy ze 3. A, který vybojoval 1. – 5. místo v okresním kole matematické soutěže Klokan, kategorie Cvrček. V neposlední řadě pak Andrea Šatavová z 5. B dosáhla na stříbrnou příčku ve své kategorii na turnaji v SUDOKU, kam se sjelo letos 118 žáků z 22 škol, takže konkurence byla opravdu velká. Radost z úspěchů měli nejen žáci samotní, ale i jejich učitelé a spolužáci, kteří jim po dobu soutěží drželi pěsti.

Sdílejte!