Avatar

Dne 29. března navštívili žáci 2. stupně v kině Hvězda 3D sci-fi film Avatar. Režisér James Cameron pracoval na snímku přes 10 let, protože jeho vize technika nezvládla vytvořit.
Děj se odehrává na planetě blízko Země jménem Pandora, na které žijí obyvatelé s modrou kůží. Hlavní hrdina Jake se převtěluje do hybrida Avataru, kterého ovládá psychikou. Je vyslán na náročnou misi, aby se začlenil mezi ostatní obyvatelstvo a přesvědčil je, aby odešli od stromu, pod kterým se ukrývá drahý kámen. Během začleňování do klanu se však zamiluje do dcery náčelníka. Když tedy dojde ke střetu, Jake se rozhodne zabránit zničení pralesa a modrých domorodců. 
Do děje jsme se rychle vžili díky nadpřirozeným postavám, světélkujícím živočichům a rozmanitosti pralesa. Film nás zcela uchvátil technickým zpracováním.
Film získal Zlaté glóby 2010 v kategoriích nejlepší film, drama a nejlepší režie a má 9 nominací na Oscara.
Tereza Klovaničová, Věra Kromsiánová, 9. C

Sdílejte!