Rakouské Alpy potřetí …

První březnový týden jsme opět vyjeli s našimi žáky na lyžařský zájezd do rakouských hor …
Po dvou předchozích letech, kdy bylo cílem našeho zájezdu lyžařské středisko SKI Amadé ve Schladmingu, jsme letos udělali změnu a vypravili se o něco jižněji. Namířili jsme si to do jednoho z nejmodernějších rakouských lyžařských středisek – SKI Arena Nassfeld – Hermagor. Středisko poskytuje lyžování na perfektně upravených sjezdovkách všech obtížností v délce cca 110 km, nejrychlejší kabinkovou dopravu v Rakousku (Millenium Express Vás vyveze za 17 minut z parkoviště až na vrchol celého střediska) a nejdelší sjezdovku v Rakousku – 7,5 km dlouhou sjezdovku Carnia. Na lyžování jsme museli sice trochu dojíždět, ale určitě to stálo za to. Ubytování a stravování v penziónu Edelwess v obci Kotschach – Mauthen bylo na perfektní úrovni a dobré zázemí je důležité. Součástí služeb penziónu byla i návštěva Aquaareny pro každého účastníka zájezdu.Počasí nám letos přálo určitě více než v loňském roce. Z pěti dnů jsme čtyři „prolyžovali“ naplno a pouze jediný den jsme se museli poprat s nepřízní počasí a velmi hustou mlhou. Opálené obličeje naší výpravy to jen potvrzují …Věříme, že se všem letošní zájezd líbil, užili si lyžování podle svých představ a budeme se samozřejmě těšit na příští rok.

Sdílejte!