Projekt Zdravá výživa

Žáci 2. ročníku absolvovali projekt Zdravá výživa.Do hodiny prvouky si děti přinesly obrázky různých druhů potravin a nápojů, které si roztřídily na zdravé a nezdravé. Společně s paní učitelkou hodnotily, co je zdravé a prospěšné pro lidský organismus, že je důležité jíst i ty potraviny, které patří mezi méně oblíbené. Sestavily si také svůj jídelníček. Navštívila nás pracovnice CEV Žabka s výukovým programem o zdravé výživě. Děti ve skupinkách poznávaly vzorky obilovin a luštěnin, ochutnaly pohankovou kaši a salát z mungo klíčků. V další hodině výtvarné výchovy si žáci navrhli svůj talíř. Následovala ochutnávka zdravých pomazánek, které si děti vyrobily doma s rodiči. Výsledkem tohoto velmi náročného, ale přínosného projektu je výstava skupinové koláže a receptů na zdravé pomazánky.

Sdílejte!