Recitační soutěž

Dne 15. února proběhlo na 1. stupni ZŠ školní kolo recitační soutěže.
Stejně jako v minulých letech i letos děti soutěžily ve třech kategoriích. Nejdříve recitovali žáci prvních tříd. V této kategorii šlo spíše o seznámení s větším publikem a o získání prvních zkušeností. Děti již nepostupují dále a jako nejlepší byli oceněni M. Šmíd, M. Macháčková a M. Jara. Druhou kategorii tvořili žáci druhých a třetích tříd. Tady měla porota opravdu velmi těžkou práci. Po dlouhé poradě ocenila a do okrskového kola poslala: M. Geržu, T. Vandu, N. Khazaalovou a L. Gieslovou.  V poslední kategorii soutežily děti ze čtvrtých a pátých tříd. Zde se  u mnoha recitátorů projevily dřívější zkušenosti s recitací a vůbec s touto soutěží. Kromě poezie se objevila i próza, která celé odpoledne příjemně zpestřila. Po velmi vyrovnaných výkonech nakonec porota do okrskového kola posílá: B. Tylovou, A. Kuntovou, K. Rathouskou a M. Matyášovou. Všem oceněným gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalším kole.
 
 

Sdílejte!