Cyrano z Bergeracu

Dne 27. ledna žáci II. stupně opět vyrazili do městského divadla ve Zlíně na představení Cyrano z Bergeracu.
Rostandova romantická komedie o hrdinovi, který se kvůli škaredému nosu vzdal nároku na lásku Roxany ve prospěch svého pohledného mladého přítele, je od svého vzniku oblíbenou hrou. Cyrano je nejen rebel a provokatér, ale zároveň neobyčejně odvážný, čestný a citlivý muž. Hra je psána krásným veršovaným jazykem, kterému jsme však v okamžicích, kdy byla přednášena hlavním hrdinou,  příliš nerozuměli. Inscescence se však nesla v duchu své doby – nechyběl šerm, hrdinství, komické i dojemné situace, opravdové kamarádství a láska.
Představení se nám opět velmi líbilo a již nyní se těšíme na další představení, kterým budou Haškovy Osudy dobrého vojáka Švejka.
                                                                                                                              Iveta Opluštilová, 7. B
 

Sdílejte!