Filmové představení

Dne 25. ledna se všichni žáci 1. stupně od rána těšili na návštěvu kina Hvězda, kde měli zhlédnout animovaný snímek s názvem Vzhůru do oblak.
V pololetním shonu zbyl čas také na kulturu, a tak se žáci i se svými učiteli v pondělí ráno  přepravili autobusem do Uherského Hradiště, kde byli na půl 9. očekáváni v kině Hvězda. Film, který jsme si vybrali, nesl název Vzhůru do oblak. Je to příběh o 78letém prodejci balónků, který si na sklonku života plní svůj celoživotní sen o dobrodružstvích tím, že na svůj domek přiváže tisíc balónků a odletí do Jižní Ameriky. Na této cestě ho shodou náhod provází nadšený osmiletý skautík, který potřebuje získat posledního bobříka – za pomoc seniorům. Jejich společná pouť divočinou je plná nejen humoru, ale také emocí a obrovsky nápaditých příhod. Setkávají se postupně s všemožnými překvapivými postavami, zažívají chvíle napětí i strachu, které ale střídají situace komické. V průběhu pouti mění také pohled jeden na druhého a jejich vztah se obrovsky promění. Snímek je určen nejen dětem, ale i dospělí si v něm najdou mnoho momentů k zamyšlení i k zasmání. Asi proto se líbil jak dětem, tak i kantorům.

Sdílejte!