Vánoční turnaj v bench pressu

V úterý 22.prosince se uskutečnil na naší škole vánoční turnaj v silové disciplíně zvané bench press. Soutěže se zúčastnilo 20 žáků.
Soutěž spočívala v množství zvednutých kil v leže s širokou činkou. Základní váha byla 40 kg. Na úvod podstoupili všichni soutěžící vážení, poněvadž množství kil zvednutých se odečítal od váhy těla. Vítězem se stal Tomáš Vítek z 9.A, který dokázal zvednout 65 kg při vlastní váze 60 kg. Druhé místo patřilo Adamovi Bučkovi z 9.D, který zvedl 55 kg a třetí místo obsadili Soško David, Kaňovský Adam. Absolutní vítěz byl však David Kellner 9.C , který bez větších problémů zvedl 90 kg a protože na činku již nebylo co nakládat, musel  závod ukončit. Při jeho formě jsme přesvědčeni, že min. 100 kg by v jeho možnostech určitě bylo. Klukům gratulujeme a soutěž se jistě do budoucna pravidelně zopakuje.

Sdílejte!