Naši filmoví herci

Ve čtvrtek 5. listopadu si někteří naši žáci zahráli jako kompars v nově připravovaném televizním seriálu České televize Znamení koně.

Vše začalo po prázdninách, kdy školu navštívili pracovníci zlínských filmových ateliérů, kteří film natáčí. Zalíbil se jim především příchod do školy na II. stupeň. Ve středu přijel vedoucí výroby pan Ptáčník a vybral si z devadesáti  dětí zhruba třicet, kteří měli představovat žáky přicházející s dětskou hrdinkou ráno do školy. Již od sedmi hodin musel stát kompars před školou a trénoval příslušný záběr. To, že natáčení není žádný med, pochopili chlapci a děvčata, když několikavteřinový záběr dotočil režisér krátce před devátou hodinou. Obzvláště nejstarším žákům se filmování tak zalíbilo, že se chtěli pod průhlednou záminkou, že pan režisér se bez nich neobejde, zúčastnit dalšího natáčení na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti, kde filmovala už i jedna z hlavních hvězd Richard Krajčo. Abychom uklidnili hlavně ty, na které se nedostalo, můžeme prozradit, že na jaře se filmaři do školy možná vrátí.

Sdílejte!