Exkurze do zlínské ZOO

Naši „osmáci“ (nikoliv však degu) navštívili vzdělávací centrum v ZOO Zlín – Lešná.
V průběhu tohoto týdne se žáci 8. ročníků zúčastnili v rámci projektu Zahrada v proměnách času přírodovědné exkurze ve zlínské zoologické zahradě. Bylo nám nabídnuto několik vzdělávacích výukových programů se zaměřením na jednotlivé ekosystémy planety Země. Možná i díky těmto aktivitám a neustálým rozvojem a snahou nabídnout svým návštěvníkům stále něco nového se zlínská ZOO stala druhou nejnavštěvovanější zoologickou zahradou u nás. V úterý žáci tříd 8.A a 8.D absolvovali program pod názvem „Africké stepi a savany“, který ale neprobíhal v učebně vzdělávacího centra, ale přímo v ZOO mezi africkými zvířaty. Žáci tak měli možnost si přímo „osahat“ některé typické přírodniny (vejce pštrosa, kopyto zebry, roh nosorožce, kůži slona, …). Ve čtvrtek vyrazili do stejného cíle žáci 8.B a 8.C. Tentokrát je čekal program s názvem „Amazonský deštný prales“. Během hodiny a půl se ve vzdělávacím centru ZOO dozvěděli mnoho zajímavých informací, poznávali netradiční ovoce a koření a závěrem zjišťovali své nově nabité vědomosti. Po oba dny byla návštěva ZOO samozřejmě spojena s prohlídkou expozic a výběhů jednotlivých zoogeografických oblastí, podle kterých je zlínská ZOO uspořádána. Počasí nám vyšlo, exkurze byla skvělá, takže se budeme těšit na příští rok na další nově připravované ekosystémy.

Sdílejte!