Seznamování….

Žáci 6. tříd se po prázdninách dostávají do nových kolektivů, v nichž se vzájemně neznají.

Proto je na naší škole již tradicí, že pro ně třídní učitelé připravují poznávací pobyty, na nichž se děti seznamují. 
Pro letošní šesťáky využila škola nabídky Nadace Děti – kultura – sport na týdenní poznávací pobyt v Trenčíně ve dnech 7. – 12. 9. 2009. Ubytováni byli se svými třídními učiteli a učiteli tělesné výchovy v krásném hotelu Tatra v Trenčíně, kde bylo pro ně zajištěno i stravování. Velmi zajímavý a pestrý byl program pobytu. Na své si přišel každý z nich. Sportovci uvítali den s názvem Celebrity camp, který proběhl na ostrově Trenčín a kde si i zasoutěžili. Všem se líbila návštěva aquaparku Tatralandia. Fantazii mohli uplatnit při výrobě kostýmů a přípravě na večerní show. Tam všechny ohromil žák Jaromír Talák ze třídy 6.A, a to nejen svým kostýmem tureckého obchodníka, ale především filozofickým monologem. I ostatní masky svým vystoupením zaujaly – např. mimino, čarodějnice s kočkou, indiánka a další. Milovníci přírody ocenili návštěvu Zoologické zahrady v Bojnici. I historici si pobyt užili, neboť součástí programu byla návštěva zámku v Topoľčiankách. Všechny děti zaujala prohlídka lázní v Trenčianských Teplicích a kulturního centra města Trenčína, hoši uvítali prohlídku muzea kol. A na co se všichni těšili nejvíce? Na kouzlo večerní návštěvy hradu v Trenčíně, na bílou paní, s níž se skamarádili, a na výbuchy z hradních děl. Škoda, že vše jednou končí. Myslím si, že na toto seznamování nikdy nezapomenou. Většině dětí se podařilo začlenit do kolektivu a vytvořit tak dobrou partu. Přála bych si, aby jim příjemný pocit z dobrých kamarádů a bezvadného kolektivu vydržel až do konce povinné školní docházky. Mgr. Hana Pelková

Sdílejte!