Exkurze na Rochus

Ve středu 9. září se 8. třída ze ZŠ Ostrožská Nová Ves  zúčastnila exkurze na Rochus.Jako první byla na programu návštěva Střední školy MESIT. V krátkém čase jsme vyslechli pár informaci o škole a prohlédli si učebny oborů kloboukářství, knihařství a květinářství. Pak jsme vyrazili do terénu. Během exkurze probíhala malá otázková soutěž. Za každou správně zodpovězenou otázku dostala skupina určitý počet bodů. Jako první jsme přišli k soše sv. Rozálie. Pak jsme si prohlédli okolí Uh.Hradiště z místa, kde se nacházelo vojenské cvičiště. Nakonec jsme vystoupali ke kapli sv. Rocha na vrcholu Černé hory, která je připomínkou morové epidemie. Pak už se šlo z kopce. Další zastávka byla u sedimentační nádrže, která byla vybudována z důvodů častých povodní. U památného stromu, oskeruše, jsme se rozhlédli po okolních vinohradech, sadech a polích a splnili poslední úkoly. Během exkurze jsme se seznámili i s historií této významné evropské lokality. Také jsme zhodnotili vliv člověka a přírody na formování okolní krajiny (vojenské cvičiště, erozní činnosti, vinohradského potoka, zemědělská velkovýroba a malovýroba,…) . Pak už nás čekala jen cesta domů. Akce se uskutečnila v rámci společného projektu se ZŠ Staré Město, který byl podpořen dotací z ministerstva školství.

Věra Marťanová, Kamila Lopatová, 8. třída

Sdílejte!