Moje první přečtená knížka

Žáci prvních tříd uskutečnili v měsících květnu a červnu svůj poslední projekt nazvaný Moje první přečtená knížka.
Na závěr první třídy jsme se se žáky pustili do společného čtení knihy. Přečtenou knihou se stala kniha spisovatele Arnolda Lobela Kvak a Žbluňk jsou kamarádi. Legrační příběhy dvou žabáků měly u žáků velký úspěch, a proto jsme se rozhodli udělat knihu vlastní. Zvolili jsme skládané leporelo, které jsme postupně vyráběli v hodinách výtvarné výchovy. Naše leporelo obsahovalo nejen název knihy, jméno autora, obsah, ale také výtvarné ilustrace ke každé kapitole. V hodinách praktických činností si každý žák vyrobil pomocí papíru a provázků svého vlastního žabáka. Aby žabáci nebyli jen tak na suchu, namalovali jsme jim i rybník. Na závěr projektu jsme ve třídách a na chodbách uspořádali výstavku našich prací. Už se těšíme na další knížky, které na nás čekají ve 2. třídě…

Sdílejte!