Exkurze na jižní Moravě

Díky projektu MŠMT Zahrada v proměnách času jsme vyrazili na jižní Moravu.
Během minulého týdne se žáci 8.C zúčastnili v rámci projektu Zahrada v proměnách času, dotovaného MŠMT, přírodovědné exkurze v Lednicko – valtickém areálu a Mikulově. Během tří dnů navštívili některá zajímavá místa, která tento region nabízí. V prostorách lednického zámku měli možnost zhlédnout výstavu exotických plazů a kvetoucích kaktusů, navštívit tropický zámecký skleník a tropická akvária Malawi. Také pěší procházka rozlehlým zámeckým parkem, spojená s určováním a poznáváním rostlin, byla příjemná a zakončená plavbou lodí po zámeckém vodním kanále. Za zmínku stojí určitě i návštěva jeskyní na Turoldu, které se pyšní světovou raritou – pisolity – zvláštní krasovou výzdobou, kterou lze spatřit asi jen na třech místech na naší planetě.

Sdílejte!