Ocenění Petry Křenové

V úterý 16. června proběhlo v Baťově vile slavnostní ocenění žáků Zlínského kraje za mimořádné úspěchy v mimoškolní činnosti nebo za mimořádný čin.

Z 61 nominovaných žáků bylo vybráno 6 žáků základních škol a 10 žáků škol středních. Z naší školy převzala toto ocenění z rukou hejtmana Zlínského kraje Petra Křenová z 9.D za mimořádné úspěchy v oblasti umělecké. Petra se ve svém volném čase účastnila velkého počtu akcí: výtvarných soutěží pořádaných EUROCENTREM PRAHA, např. „Pusťte si jazyk na špacír“, kde ze 2000 prací z celé republiky obsadila 2. místo. V soutěži „ Eurozmanitost“ o nejlepší plakát se umístila mezi prvními deseti nejlepšími. V mezinárodní soutěži „Fax for Peace, Fax for Tolerance“, kam se sama přihlásila, skvěle reprezentovala ZŠ ve Starém Městě, která byla jednou ze 4 škol z České republiky přihlášených do soutěže. Její práce na téma ochrany lidských práv, míru, tolerance a boje proti jakékoliv formě rasismu byla vystavena v italském městě Spilimbergo. Petra vyhrála i východomoravské kolo soutěže MF DNES „Nakresli nejkrásnější Vánoce“, kterou pořádal dětský internetový server ALÍK ve spolupráci s MF DNES. Zúčastnila se také výtvarné soutěže v rámci Evropského týdne mobility „Člověk a doprava“, kde obsadila 1. místo. Petra píše i články jako redaktorka dětských internetových stránek KIDSLAND. V rámci propagace byla požádána, aby navrhla pro Kidsland placky (odznáčky) a plakát. Obojí zvládla úspěšně. Na těchto stránkách publikovala rozhovor se zpěvačkou Ewou Farnou. Píše také články (recenze) pro SHOWPARK. Byla pozvána na slavnostní vyhlášení 18. ročníku Akademie populární hudby, aby pro „Cenu Anděl“ napsala recenzi. Petra dosahuje vynikajících výsledků i po celou dobu školní docházky. Účastnila se velmi úspěšně mnoha soutěží a olympiád. V testech SCIO z matematiky byla ve Zlínském kraji na 1. místě. Petře blahopřejeme, děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy a přejeme mnoho úspěchů v dalším studiu.

Sdílejte!