Filmový festival

Dne 2. června jsme se vydali do Zlína na tradiční Filmový festival pro děti a mládež.
Musím říct, že jsme se všichni moc těšili. Po 7. hodině ráno jsme už netrpělivě stepovali u I. stupně a vyhlíželi autobus. Když konečně přijel, všichni jsme se nahrnuli dovnitř, v autobuse panovala skvělá nálada.
Po příjezdu do Zlína jsme se vydali do rádia Zlín, kde jsme se mohli dozvědět něco o tom, jak to v rádiu vlastně funguje. Potom jsme se autobusem odebrali do kina ke zhlédnutí filmu Herbert v ringu. Byl to velmi dobře pojatý film zasazený do prostředí chlapeckého ústavu, kam přijde nový kněz, který se klukům snaží pomoci. Nakonec i on sám stane v ringu proti nejlepšímu boxerovi, který jej sice porazí, ale právě tím si Herbert získá uznání od svěřenců. Film končí slovy: „Takhle má vypadat kněz.“
Čekal nás však ještě další film: To já ne, přísahám.  V příběhu jsme sledovali mladého rebelujícího kluka, který nemá normální dětství a reaguje neustálými problémy. Dokonce se několikrát pokouší spáchat sebevraždu. Na konci filmu dochází k poznání, co má  smysl a že život se musí žít. Tímto filmem pro nás skončila návštěva festivalu a čekala nás už jen cesta domů. Domů jsme dojeli plni zážitků a dojmů z krásně prožitého dne.
Jana Hrnčiříková, 9. A

Sdílejte!