Expedice Beskydy 2009

V termínu od 1. do 5. června strávili žáci 5. ročníku týden na ozdravném pobytu v Beskydech.
Hned první den stihly děti navštívit Valašské muzeum v Rožnově pod Radhoštěm, zde zhlédly 2 expozice – Mlýnská dolina a Dřevěné městečko. Poté si pochutnaly na zmrzlině, kterou oslavily Den dětí. Odpoledne již byly děti ubytovány na horském hotelu Martiňák a plnily disciplíny Netradiční olympiády. Úterní program byl zaměřen na přírodovědu, děti hrály hry Tajná zpráva, Beskydská štafeta, Lov ryb a Veverky. Večer byl pro děti zajištěn výukový program Českého svazu ochránců přírody s názvem – Šelmy Beskyd. Během této besedy se děti podrobně seznámily se způsobem života rysa, vlka a medvěda. Celá přednáška byla doplněna zvukovým a obrazovým materiálem. Beseda sklidila nevídaný úspěch. Ve středu děti i za nepřízně počasí podnikly celodenní výlet na Pustevny a blízkou sochu Radegast. Večer na děti čekala soutěž Beskydská nota. Čtvrtek dětem zpestřily hry Sběr plodů, Vandalova stezka, Hu-tu-tu-tu a opékání špekáčků. Večer se pak nesl ve znamení her s nafukovacími balonky a novinami. Nechyběla také diskotéka. Po skončení programu děti absolvovaly stezku odvahy. I přes počáteční strach některých účastníků ji všichni zvládli na výbornou. V pátek po snídani byl ozdravný pobyt ukončen společným vyhodnocením, po kterém děti odjely na Pustevny. Lanovkou sjely do Tarzánie. Jedná se o lanové centrum. Po úvodním proškolení v práci s karabinou a lanem se děti vydaly na zelenou, žlutou nebo dětskou trasu. I přes rozdílnou fyzickou zdatnost žáků si všichni přišli na své a někteří dokonce překonali sami sebe. Po takto náročném týdnu nás už čekala pouze cestu domů. Ve 4 hodiny jsme unavené, ale šťastné děti předali rodičům.

Sdílejte!