Palace kamera – úspěch 6.D

Multikino Palace cinemas vyhlásilo letos 4. ročník filmařské soutěže, do které se zapojili žáci třídy 6.D.
Soutěž byla určena pro žáky II.stupně základních škol a studenty středních škol. Úkolem bylo vytvoření krátkého video snímku na téma: Kytice naruby. Ceny byly velmi motivují, proto jsme se s chutí pustili do plánování a posléze realizace našich plánů.Díky Vašku Malinovi a Terezce Mořické, kteří se ujali zpracování scénáře, jsme mohli rozdělit role a začít s natáčením. Na výběr jsme měli z osmi Erbenových balad. Rozhodli jsme se pro parodii Polednice a Kytice.Natáčení bylo zdlouhavé, záběry jsme museli několikrát opakovat, až se nám nechtělo v soutěži pokračovat. Termín byl šibeniční, ale jednou jsme se vydali na boj, tak jsme se statečně bojovali. Z několika natáčecích dnů jsme sestříhali pětiminutové video, které jsme zaslali do multikina Palace cinemas v Brně a netrpělivě čekali na vyhlášení výsledků.K našemu velkému překvapení jsme byli nominováni do finálového večera. Do soutěže bylo přihlášeno celkem přes padesát videí, z nichž vybrali do finále pět a my jsme byli mezi nimi! Proto jsme se ve středu 27. května odpoledne vydali směr Olympia Brno vstříc dobrodružství. Na uvítanou byly podávány drinky, pro nás samozřejmě nealkoholické! Po delším čekání jsme usedli do křesel promítacího sálu a s nervozitou sledovali zahájení. Vyhlašování vítězů začalo pátým místem. Atmosféra byla nepopsatelná! Jaká radost panovala po vyhlášení „posledního“ místa, když jsme nezaslechli svoje jména. Nezaslechli jsme je ani na místě čtvrtém a dokonce ani na místě třetím. Potom následovaly infarktové stavy a nekonečné čekání na vyhlášení vítězů.K naší neutuchající radosti jsme se dozvěděli, že se stáváme vítězi! Porazili jsme žáky 9.třídy a dokonce i studenty gymnázií! Vychutnali jsme si vítězný taneček a všichni v sále si jistě oddechli, protože skončil náš uširvoucí jekot při vyhlašování!Přebrali jsme ceny za první místo v podobě herní konzoly x-box, dvd, vstupenek do kina, knih a knižních poukázek a poukaz na volný vstup do Aquapalace v Praze pro celou třídu, z čehož jsme měli největší radost.Po vyhlášení vítězů bylo pro nás připraveno občerstvení od společnosti KFC a následovalo promítání filmu Noc v muzeu 2. Na film jsme byli všichni vybaveni velkou colou a popcornem od společnosti Palace cinemas. Pohodlně jsme se usadili do křesel a vychutnávali jsme si jedinečný večer.V pozdních večerních hodinách jsme se vydali k našim domovům. Byli jsme tak natěšení, že se nám velmi špatně usínalo, ale za to s hřejivým pocitem na duši.Tímto bych ráda poděkovala svojí třídě 6.D za jejich odvahu, odhodlání, neskutečné nadšení a schopnost držet při sobě.Michaela Škrabalová  

Sdílejte!