Kovbojové z Beskyd

V pondělí 11. května od ZŠ ve Starém Městě vyrazilo padesátčtyři malých kovbojů – druháčků se svými šerifkami do Velkých Karlovic hledat zlaté valouny a honit desperáta.
Za snahu a plnění úkolů ve skupinách Hadů, Orlů, Super včel a Lipovců získávali speciální dolary. Každá skupina předvedla svou vlastně vyrobenou vlajku, pokřik a znak. Svou odvahu si mohli vyzkoušet při noční hře. Kovbojové se také vypravili za poznáním do Mlýnské doliny a Dřevěného městečka v Rožnově pod Radhoštěm. Nejvíce si zařádili a zdatnost prověřili v lanovém centru. Večer si při kytaře zazpívali z vlastních zpěvníků country písně a také se naučili country tanec. Velmi je zaujala projekce s názvem Šelmy Beskyd. Kovbojové si užili opékání špekáčků, fotbalu, her v přírodě a zdravého vzduchu. Během pobytu vydali tři čísla Osadnického deníku. Poslední večer své dolary směnili na trhu za lákavé zboží darované od rodičů. Na zpáteční cestě si vyšlápli z Pusteven k soše Radegasta a nakoupili poslední suvenýry. Domů se vraceli obohaceni novým kamarádstvím, krásnými zážitky a novými zkušenostmi.

Sdílejte!