Angličtináři slavili úspěch

Ve čtvrtek 7. května proběhla v uherskohradišťské Redutě soutěž Jazykové mosty přátelství, zaštiťovaná ZŠ UNESCO.

Zúčastnilo se jí devět družstev ze škol v Uherském Hradišti, Starém Městě a Uherském Brodě. Naši školu reprezentovala dvě družstva angličtinářů a jedno družstvo němčinářů. Kromě těchto dvou jazyků sálem zněla i francouzština, ruština, španělština a slovenština. Po otestování znalostí o Evropské unii probíhala na jevišti dramatická ztvárnění témat z daných soutěžních okruhů. V poslední části soutěže jednotlivá družstva prezentovala v Power Pointu vybraný stát Evropské unie. Protože se všechna družstva zhostila příprav opravdu zodpovědně, bylo pro pětičlennou porotu velmi obtížné vybrat trojici nejlepších. Na prvním místě skončilo družstvo angličtinářů ze ZŠ UNESCO, druhé místo patří angličtinářům ze Starého Města a místo třetí zaujali francouzštináři opět ze ZŠ UNESCO. Věřme, že v příštím roce, kdy se bude konat již II. ročník soutěže, svůj letošní úspěch obhájíme. 

Sdílejte!