Matematické soustředění

Některé akce se na naší škole staly již tradicí.
Mezi ně určitě patří dvoudenní soustředění žáků matematických tříd. I tentokrát jely třídy 6.D a 8.D do rekreačního zařízení Kopánky na Mikulčině Vrchu. Kromě spousty matematických her a soutěží řešili žáci také logické úlohy, Sudoku, matematické křížovky, vyzkoušeli si IQ testy i náročné skládání tangramů a další. Při řešení úkolů projevili nejen dobré logické myšlení, ale také chvályhodnou vytrvalost. Zahráli si také soutěživé logické hry s kostkami, hry Blokus a Ligretto. Bohužel nám letos nepřálo počasí, takže jsme museli vypustit některé aktivity a hry v přírodě. Děti si ovšem pobyt dokázaly zpříjemnit i tak. Večer si zazpívaly při kytaře, harmonice a dokonce i za doprovodu basy a houslí, na které zahráli jejich spolužáci Petr Píštěk a Matěj Kubiš i pan učitel Pavela. Za všechny své aktivity obdrželi po zásluze diplomy i sladké odměny. Žáci projevili opravdový zájem o matematické soutěže a velmi dobré logické myšlení, za to jim všem patří uznání a pochvala.

Sdílejte!