Vážná hudba i nevážně

Myslíte si, že vážná hudba je nudná a pro žáky 2. stupně základní školy nezajímavá?

To byste se mýlili! O opaku by vás přesvědčil koncert Slováckého komorního orchestru. Žáci 2. stupně ZŠ Staré Město měli to štěstí, že za nimi přijeli dne 27. dubna mladí umělci, kteří nedávno tento orchestr založili. Přiblížili žákům klasickou hudbu prostřednictvím nevšedně koncipovaného koncertu, který zábavnu formou seznámil žáky se skladbami, jež byly pro určitá období typické. Dozvěděli se také, jak skladatelé svá díla komponovali. Kontakt publika s umělci se podařil navázat průvodním slovem studentce Kristině Czajkowské. Všichni odcházeli z koncertu spokojení a dobře naladění. Možná, že řadu žáků zaujal natolik, že jim ukázal cestu k vážné hudbě. A to bychom si všichni přáli.

Sdílejte!