Návštěva hasičské zbrojnice

V pátek 17.4. postupně všechny 2. ročníky zavítaly do hasičské zbrojnice ve St. Městě.
Na některé návštěvy se obzvlášť nezapomíná. Našim žákům se dostalo zajímavého pohledu na hasičskou profesi hned z několika úhlů pohledu. O náročnosti práce členů staroměstského Sboru dobrovolných hasičů se dozvěděli z přednášky velitele Františka Rysky. Děti se při návštěvě hasičské zbrojnice brzy přestaly ostýchat a řadu věcí si osahaly vlastníma rukama. Vedle prohlídky automobilové techniky malým návštěvníkům učarovaly také součásti výstroje, přičemž například helmy nebo zásahové obleky šly doslova z ruky do ruky. A kdo si vyzkoušel posezení za volantem hasičského auta, měl zážitek na celý zbytek školního dne. Návštěva staroměstských školáků u hasičů nasadila mnohým z nich brouka do hlavy. A místní sbor by při nejbližším náboru mládeže měl mít o dostatek zájemců i díky této propagační akci postaráno.

Sdílejte!