K. H. Mácha – Máj

„Byl pozdní večer – první máj – večerní Máj – byl lásky čas… “ – těmito slovy začal v pátek 27. března v kině Hvězda v Uherském Hradišti film Máj od režiséra F. A. Brabce.
Film, který je založený na lásce, zradě a touze, nám vypráví o katovi, který se vrací po 7 letech zpět do svého kraje a vzpomíná na příběh, který se zde odehrál.  Mladá dívka Jarmila se stýká s mlynářem, jehož syn Vilém je vůdce loupežnické bandy. Jarmila se ve chvíli, kdy se objeví mlynářův syn, začne stýkat s oběma muži. Tento milostný trojúhelník však skončí smrtí mlynáře, kterého zabije jeho vlastní syn. Viléma poté zatknou a krutě popraví. Jarmila toto utrpení už neunese a příběh se uzavírá jejím skokem ze skály.. Tento film natočil stejný režisér jako film Kytice a určitě každého aspoň trochu zaujal, jak silným příběhem, tak skvělými hereckými výkony nebo nádhernou moderní filmovou hudbou, kde se spojila skupina Support Lesbiens s velkým symfonickým orchestrem. Simona Horáková, 9. A

Sdílejte!