Zájezd do Anglie

Naše škola pořádá v termínu 15. 5. – 20. 5. 2009 zájezd do Londýna. 
Zájezdu se mohou zúčastnit všichni žáci II. stupně, je možné se ještě dodatečně přihlásit.Ve čtvrtek 25. února 2009 proběhla ve škole informativní schůzka rodičů s organizátorem zájezdu p. Valuchem. Nabízím Vám shrnutí těch nejdůležitějších informací: 1. ODJEZD: Na cestu se vydáme v pátek 15.5.2009 ve 14.00 hod. Odjíždět budeme ze Starého Města, místo bude upřesněno. Pojedeme autobusem značky Mercedes Benz, který je vybaven toaletou. 2. JÍDLO: Na první den cesty se vybavíme  jídlem určeným k co nejrychlejší konzumaci (řízky, omelety, buchty, koláče, obložené bagety, rohlíky či chleby, ovoce, …) a pitím. Na další dny doporučujeme jídlo trvanlivého charakteru (cereálie, pufované obilné výrobky, instantní polévky, konzervy, trvanlivý salám, …). V autobuse si mohou děti koupit ohřívané párky s chlebem, můžeme během cesty i pobytu uvařit v konvicích vodu a připravit čaj, čokoládu či polévku (vezmou si s sebou). Děti se budou moci najíst i po cestě v KFC, Mc Donaldu, čínské restauraci, případně si jídlo a pití dokoupit v supermarketech (TESCO, …). Na varnou konvici je třeba mít adaptér! 3. OBLEČENÍ: Doporučuje se obléci ve více vrstvách. Očekáváme přes den teploty kolem 10 – 15˚C. S sebou je nutné si vzít pláštěnky, deštníky a pohodlné, ne nové boty. 4. KAPESNÉ: Před odjezdem bude v autobuse vybrána částka 10 EUR a 30 GBP na vstupy apod., vyúčtována bude před odjezdem z Londýna. Kapesné k vlastní potřebě je doporučeno ve výši 30 – 50 GBP, je třeba mít u sebe i drobná EURa – mince na WC po cestě. 5. DALŠÍ NEZBYTNOSTI: Děti mladší 15 let musí mít platný pas – je třeba ho vyřizovat min. měsíc před odjezdem. Dětem starším 15 let postačí platný občanský průkaz. Je třeba mít u sebe funkční mobilní telefon s nabíječkou. V případě ztráty dítěte ho budeme kontaktovat telefonem. Užívá-li dítě nějaké léky, musí si je vzít s sebou! Vybavte, prosím, děti menšími batohy a lahvemi na vodu. DOPLATEK CENY ZÁJEZDU ve výši 4 900 Kč prosíme do 20. dubna 2009 (bude rozdělen na menší částky, budete informováni prostřednictvím žákovských knížek). 6. PROGRAM: 1. den: Odjezd z dohodnutého místa ve 14 hod. po trase Praha, Plzeň, Rozvadov. Noční jízdou přes Německo. Každé cca 4 hod hygienická přestávka na cca 20 minut. 2. den: Ráno příjezd do Bruselu a procházka centrem: náměstí Grand Place, katedrála St. Michel, obchodní pasáže, Čurající chlapeček a holčička, Atomium, Evropa v miniatuře. Odjezd do „Benátek severu“ města Bruggy. Procházka historickým centrem a okolo kanálů. Nocleh ve francouzském přístavu Dunkerque v hotelu F1 po 3 osobách na pokoji. 3. den: Brzy ráno plavba trajektem z Callais do Doveru. Přejezd do Londýna. Pěší procházka: Parlament, Westminster Abbey, Whitehall, Downing street No 10, Královská jízdní garda, Trafalgar Square, Čínská čtvrt, Piccadily circus, Buckinham Palace, Green Park, Hyde Park, Science muzeum. Odjezd na ubytování v hotelu F1 v Thurrocku na okraji Londýna. 4. den: Ráno Přejezd do starobylého města Cambrigde s univerzitou z roku 1209: King´s College s gotickou kaplí a mnoho dalších univerzitních kolejí z 13. – 17. století, Matematická lávka přes řeku Cam, historické centrum, volno na nákupy. Odpoledne návštěva leteckého a vojenského muzea v Duxfordu. Nocleh opět ve F1 v Thurrocku. 5. den: Ráno odjezd do východního Londýna a pěší procházka: Doky sv. Kateřiny, královská pevnost Tower (korunovační klenoty, středověké zbraně a brnění), Monument – památník požáru z roku 1666, projížďka patrovým autobusem k Justičnímu paláci, katedrála St. Paul´s, London Brigde, Muzeum hororu, křižník Belfast, Tower Brigde. Přejezd automatickou nadzemní dráhou do Greenwiche, Královská observatoř s Nultým poledníkem. Odjezd do Folkestone a Eurotunelem pod mořem do Calais.. Noční jízda přes Francii, Belgii a Německo. 6. den: Dopoledne příjezd do ČR a přes Prahu a Brno do místa odjezdu. Návrat v podvečerních hodinách.  Cena 5 900,-Kč zahrnuje dopravu zahraničním busem s WC a prodejem občerstvení, trajekt do Anglie a Eurotunel zpět, 3x ubytování v hotelu Formule 1 po 3 osobách na pokoji, pojištění úrazu a léčebných výloh do 1,25 milionu Kč, doprovod 2 průvodců. Cena nezahrnuje vstupy do muzeí, kostelů, Toweru a jízdu metrem. 10 EUR a 30 GBP bude vybráno při odjezdu a vyúčtováno před odjezdem z Londýna.

Sdílejte!