Lyžování v rakouských Alpách

Druhý ročník výběrového lyžařského kurzu v rakouských Alpách dopadl úspěšně …
     Minulý týden se žáci naší školy zúčastnili výběrového lyžařského kurzu v rakouském Schladmingu. Stejně jako minulou zimu jsme vyrazili do jednoho z největších a nejlépe vybavených rakouských středisek. Stejně jako vloni byl kurz sestaven ze žáků naší školy a studentů staroměstského gymnázia. Stejně jako vloni jsme si dlouhé, široké a upravené sjezdovky lyžařského střediska SKI AMADÉ užili. Počasí nám sice tolik nepřálo, ale to jsou hory … Aspoň se máme na co těšit příští zimu …     Kurzu se účastnilo 18 žáků naší školy, 9 studentů gymnázia, 3 lyžařští instruktoři (Motyčka Martin, Polesný Richard a Zábranský Martin) a velmi důležitá osoba – kuchař Kája Brhel, který se celý týden staral o naše plné žaludky. A musíme říci, že dobře … Ubytovaní jsme byli v penzionu ZEFFERER v obci Aich, odkud jsme každé ráno vyráželi k některému z vrcholů „čtyřhoupačky“ – tzn. čtyř vzájemně propojených lyžařských center – Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Raiteralm. Letos se nám je podařilo navštívit všechny čtyři, i když Planai a Reiteralm jsme díky hustému sněžení a mlze prakticky neviděli. Jsme ovšem rozhodnutí, že se tam příští rok vrátíme a jejich krásu určitě objevíme …

Sdílejte!