Balada pro banditu

Dne 7. 1. 2009 opět vyrazili někteří žáci do zlínského divadla na muzikálové představení Balada pro banditu.
Tento příběh vypráví o lásce, nenávisti, porozumění, zradě a smrti. Líčí, jak si lidé vzájemně ubližují, co všechno jsou schopni udělat pro peníze. Vypráví o tom, že pro lásku je člověk schopen přijít do zatracení, vzdát se všeho. Je to pošetilost, nebo je to ušlechtilost? Těžko říct. Šuhaj byl muž, který utekl z vojny a zapletl se s dívkou, jejíž matka byla čarodějnice. Poznal, že zabít není těžké, výstřel, poslední výdech a konec. Věděl, co je to být štvaná zvěř, kterou měsíce pronásleduje nenasytná policie. Ano, byl bandita, ale některé jeho myšlenky byly čisté a upřímné. Nakonec však poznal i jaká je zrada přátel, kteří jeho a bratra pro peníze zabili. Co asi cítil při posledním výdechu? Nenávist či úlevu? Kdoví. Policejní důstojník, který tolik stál o jeho hlavu, nakonec nedosáhl žádného uspokojení, jen prázdnoty, byl to pouhý fakt. Možná, kdyby jej nechali být, mohl žít. Nezkouším hádat, co by bylo dál.Jana Hrnčiříková, 9. A 

Sdílejte!