Slovensko – náš blízký soused

Dne 9. prosince si žáci 7. a 9. ročníku vyjeli v rámci projektu Slovensko – náš blízký soused do Bratislavy.
Cesta nám utekla rychle i přes neustálé štěbetání okolí a povídání pana průvodce. Na místo určení jsme dorazili přibližně v 10 hodin a vydali se na naši okružní jízdu. Viděli jsme hrad Děvín, soutok Moravy a Dyje,  budovu Parlamentu Slovenské republiky, Národní divadlo, Prezidentský palác a mnoho dalšího. Naší neposlední zastávkou byly vánoční trhy, kde jsme mohli nakoupit upomínkové předměty a dárky. Zde jsme dostali také za úkol vyplnit pracovní list, ve kterém byly různé otázky týkající se naší návštěvy Bratislavy. Museli jsme proto komunikovat se slovensky mluvícími místními obyvateli. Většině z nás se to podařilo. Po závěrečné fotce jsme se odebrali zpět na místo určení, kde nás čekal náš autobus. Cesta zpět byla o něco rušnější, avšak plná nových zážitků.Jana Hrnčiříková, 9. C

Sdílejte!