Charlie Chaplin

Dne 4.prosince  se divadelní kroužek vydal do Městského divadla Zlín na Charlieho Chaplina ve světlech moderní doby.

Divadelní hra nám ukázala celý život Charlieho Chaplina, který byl plný vtipů, emocí, politiky, dívek a neobyčejných problémů. Charlie byl z počátku  kariéry obdivován za své herecké výkony a vtipy, později zavrhován za to, že točil filmy, jež ukazovaly pravdu, pravdu, kterou nechtěl nikdo vidět. Společnost ho chtěla zničit, označili jej za  komunistu  a nemorální osobu. Za život měl několik žen, každou si vzal proto, že s ním prý čekaly dítě, nakonec se rozvedly a ženy z něj těžily jen peníze. Jeho poslední žena s ním strávila zbytek života a měli spolu několik dětí. Poslední film natočil se svým dlouholetým přítelem Tento film ho vracel do dětství, byl to film, kde znovu měl svou milovanou maminku. Zemřel ve svých  88 letech, jeho žena jej přežila o 14 let, na sklonku života dostal Oskara za práci pro film. Charlie byl odsouzen za to, že chtěl lidem ukázat, v jaké společnosti žijí, co je důležité a že život se má žít. Na dnešní dobu pošetilá, ale krásná myšlenka, nemyslíte?                                                                                                                                                                                         Jana Hrnčiříková, 9. A

Sdílejte!