Exkurze do Brna

Dne 25.listopadu se žáci všech tříd 8. ročníku zúčastnili exkurze do Brna. Navštívili výstavu s názvem „Tutanchamon, jeho hrob a poklady“, Technické muzeum a někteří zhlédli i velmi zajímavý pořad v Planetáriu.
Brno je po Vídni druhé evropské město, kde se v Titanic Hall konala ojedinělá výstava, která nás provedla starodávnou civilizací z pobřeží řeky Nilu. Celá výstava byla pečlivě připravená, a to především prostředí hrobky tak, jak ji 26.11.1922 objevil britský archeolog Howard Carter.  V doprovodných expozicích si žáci prohlédli přes 1000 replik předmětů z královy pohřební výbavy. Mohli také spatřit originální masku slavného faraona Tutanchamona a seznámit se s detaily ze života faraonů.
V Technickém muzeu nejvíce zaujala žáky herna se spoustou zajímavých fyzikálních pokusů, které si mohli i s odborným dohledem a výkladem vyzkoušet.  Prohlédli si také poutavé expozice  o letectví, parních strojích, kovotepectví, hodinářství a další.
V planetáriu zhlédli velmi zajímavý pořad o Zemi „Živá planeta“. Uviděli mnoho nevšedních snímků Země z vesmíru a dozvěděli se vše o vývoji Země od jejího vzniku až do současnosti. Pod hvězdnou oblohou planetária se seznámili se souhvězdími podzimní oblohy a podívali se, kde je nyní možné zřetelně spatřit planetu Venuši, Jupiter a Saturn.
Z celodenní exkurze, které se zúčastnilo téměř sto žáků naší školy, si určitě každý odnesl  spoustu zážitků, informací a také pocit příjemně stráveného dne se svými kamarády.

Sdílejte!