Filmová projekce TSTTT

Jako každý rok i letos se naše škola zúčastnila promítání ekologických filmů v rámci projektu Týká se to také tebe.
Promítání se uskutečnilo v Klubu kultury v Uherském Hradišti 28. listopadu. Zúčastnili se ho žáci volitelných předmětů Chemické Hry a pokusy a Chemicko-biologická praktika. Promítané filmy se týkaly ekologického způsobu života dvou rodin. První rodina, žije daleko od města na řekněme malé farmě, kde chovají asi 10 koní, desítky ovcí, drůbež atd. Rodina má 3 děti, všichni jsou ,,koňáci“. Jezdí po závodech a jsou vážně dobří, vyhrávají. Celé dny se starají o všechna svá zvířata, nejsou jako my, nechodí po nákupech ani do kina. Všechen volný čas jim zabere práce doma. Nekrásnější na tom je to, že to dělají proto, že chtějí a ne proto, že musí. Druhá rodina žije také daleko od města v malém údolí. Rodina má 10 dětí. Všechny děti prošly ,,domácí“ školou a nyní se všechny podílí na opravě domu, který před 6 lety vyhořel. Všichni žijí v pro nás nepředstavitelných podmínkách. Dovedli byste vykuchat ovci? Já tedy ne! U nich je to na denním pořádku. Doma si sami pečou chleba, dojí kozu a vedou spokojený život. Řekněme, že obě tyto rodiny žijí ekologicky. Já bych svůj život za jejich rozhodně neměnila. A co vy?
Jana Hrnčiříková (9.A)

Sdílejte!