Pokračování Dne jazyků na II. stupni

Dne 16. a 17. října 2008 v rámci oslav Dne jazyků prezentovali žáci  8. a 9. ročníku v jídelně školy své projekty. 

Společně jsme cestovali po světě. Navštívili jsme Skotsko, Anglii, Francii, Švýcarsko, Itáli, Rusko, Austrálii, Nový Zéland, zavítali jsme i do Číny, Egypta,  Spojených států amerických a exotické Brazílie.  Jídelnou se nesla angličtina, němčina, italština, španělština a jazyk domorodých Maorů. Zazněly tóny národních hymen, zatancovali jsme si sambu na brazilském karnevalu a spolu s ukázkou tradičního národního oděvu Skotů se přenesli do Skotska. S muslimy jsme se modlili při Ramadánu a jen co jsme sešplhali z Eiffelovky, degustovali jsme francouzské sýry, čokoládové pochoutky Švýcarů a ruský boršč.  Místo počítače tentokrát dostali žáci do rukou nůžky, papír, barvy a lepidlo. Svou fantazii nám demonstrovali na zdařilých papírových totemech, vyrobených barevných mapkách a vlajkách, modelu mumie či Velké čínské zdi.Oslava Dne jazyků se letos vydařila a nezbývá než doufat, že neméně úspěšně proběhne i příští rok. 
                                                                                                           

Sdílejte!