Exkurze ZOO Zlín – zámek Lešná

Přírodovědná exkurze žáků 8. ročníků s tematickým zaměřením na ekosystémy naší planety …
Začátkem tohoto týdne se žáci 8. ročníků zúčastnili přírodovědné exkurze ve zlínské zoologické zahradě. Předem nám bylo nabídnuto několik vzdělávacích výukových programů se zaměřením na jednotlivé ekosystémy planety Země. V pondělí žáci tříd 8.A a 8.C absolvovali ve vzdělávacím centru ZOO program pod názvem „Amazonský deštný prales. Během hodiny a půl se dozvěděli mnoho zajímavých informací, poznávali netradiční ovoce a koření a závěrem zjišťovaly své nově nabité vědomosti. V úterý vyrazili do stejného cíle žáci 8.B a 8.D. Tentokrát je čekal program s názvem „Africké stepi a savany“, který ale neprobíhal v učebně vzdělávacího centra, ale přímo v ZOO mezi africkými zvířaty. Žáci tak měli možnost si přímo „osahat“ některé typické přírodniny (vejce pštrosa, kopyto zebry, roh nosorožce, kůži slona, …). Po oba dny byla návštěva ZOO samozřejmě spojena s prohlídkou expozic a výběhů jednotlivých zoogeografických oblastí, podle kterých je zlínská ZOO uspořádána. Počasí nám vyšlo, exkurze byla skvělá, takže se budeme těšit na příští rok na další ekosystémy.

Sdílejte!