První týden u prvňáčků

První třída je spojena se slůvkem „poprvé“ a bude prvňáčky provázet celý rok. Poprvé si přečtou knížku, poprvé vyřeší slovní úlohu, poprvé napíší domácí úkol…
Žádný začátek není lehký. Je to mnoho radosti, ale zároveň starostí. Našim prvňáčkům přejeme, aby je úsměv na rtech a radost v očích doprovázely po celý školní rok. Proto jsme se jim snažili připravit již na první týden ve škole zajímavý program plný her, vzájemného poznávání a zábavy i s troškou toho učení, zpívání, pohybu, uvolňovacích cviků, lepení, stříhání a malování na téma „Pohádkový týden“. Třeba s Jeníčkem a Mařenkou jsme běhali po lese, s Budulínkem jsme se honili kolem chaloupky a o veliké řepě jsme si zahráli divadlo. Která pohádka nás nejvíce zaujala, k té jsme namalovali obrázek. A tento první týden našim prvňáčkům bude připomínat i jejich první výsledek práce a to první knížka Můj první týden ve škole.

Sdílejte!