Stále se něco děje

V úterý 17.6.2008 odpoledne se staroměstská školní jídelna zaplnila žáky 9. tříd, kteří v rámci oborových dnů prezentovali poznatky, které získali během svého bádání ve zvolených oborech. 
Všichni přítomní, mezi kterými byl i pan starosta Josef Bazala i zástupci partnerských škol ZŠ Větrná a ZŠ Tupesy, se tak mohli dozvědět mnoho zajímavých informací z gastronomické oblasti, kdy nechyběla ani malá ochutnávka sýrů a čokolád, dále z technických oborů – fyzika všedního dne, Formule 1. Tváře všech přítomných zvážněly při prezentacích partnerských škol, ať už to bylo při seznámení se situací deštných pralesů v Americe (ZŠ Tupesy) nebo při reportáži o natáčení dokumentu Bojovníci proti totalitě (ZŠ Větrná). Své zastoupení měly i společensko-vědní obory, ve kterých se všichni pobavili nad klasickou pohádkou O Červené karkulce v moderním pojetí, dozvěděli se něco málo o batikování či o tom, jak to „chodilo“ v divadle za časů W. Shakespeara. Půvabný byl i závěrečný Mrazík v anglickém podání. I když už se neodvratně blíží konec školního roku, je vidět, že se ve školách stále něco děje.

Sdílejte!