Máme se čím pochlubit

Naše škola se každoročně zúčastňuje literární soutěže Píšu povídky, píšu básně, je mi těžko, je mně krásně,

která převzala téma projektu Klubu dětských knihoven SKIP Kde končí svět 2008 s názvem cesta tam a zase zpátky…
V letošním roce byli naši žáci zvláště úspěšní. Do soutěže pořádané knihovnou v Uherském Hradišti se přihlásilo 240 žáků z blízkého okolí i vzdálenějších míst (Brno, Písek, Olomouc). Z naší školy přispělo svými pracemi 20 žáků, oceněni byli tři. Ve 2. kategorii – próza získal čestné uznání Milan Koželuha, žák 5. A třídy, ve 4. kategorii – poezie zvítězil Lukáš Pavlica, žák 9. D třídy a ve 4. kategorii – próza skončil na 3. místě Jakub Čumíček – žák 9. C třídy. Práce Jakuba Čumíčka se dostala do krajského kola, v němž se stal Jakub absolutním vítězem. Svého ocenění si zvlášť považuje, neboť mezi porotci mimo jiných zasedl i spisovatel Jiří Žáček. I ve výtvarné soutěži Ex – libris 2008 jsme uspěli. První místo vyhrál Jiří Juřena z 8. D třídy. Všem úspěšným žákům blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů v jejich dalších literárních a výtvarných pokusech. Doufáme, že je fantazie a múza nikdy neopustí.

Sdílejte!