Po stopách Karla IV.

Dne 3. 6. 2008 se žáci regionální historie spolu s dalšími zájemci vydali po stopách Karla IV.

Vyjížděli jsme v brzkých ranních hodinách a do Prahy jsme přijeli před desátou hodinou. Hned po příjezdu nás čekal výjezd lanovkou na Petřín, kde byla možnost návštěvy Petřínské rozhledny i zrcadlového bludiště. Poté nás čekal přesun na Pražský hrad, kde jsme mohli zhlédnout mnoho významných pražských památek, jako např. Vladislavský sál, chrám svatého Víta nebo kapli sv. Jiří. Nechyběla ani procházka známou Zlatou uličkou. Dále následovala cesta na proslulý Karlův most, ze kterého jsme mohli vidět naši druhou nejdelší řeku Vltavu. Z Karlova mostu jsme se přesunuli na Staroměstské náměstí, kde jsme si prohlédli Staroměstský orloj. Naše poslední zastávka byla na Václavském náměstí, kde už nás čekal téměř dvouhodinový rozchod a možnost zakoupení různých suvenýrů, a jak říkal náš pan průvodce, návštěva „toaletiště“. Po celý den bylo krásné slunečné počasí, avšak při odjezdu se nad Prahou zatáhlo a začalo pršet. Nám to ale nevadilo, jelikož jsem seděli v autobuse a těšili se, až budeme vyprávět o svých zážitcích z krásného výletu. Kristýna Košíková, 8. B

Sdílejte!