Exkurze do Bílých Karpat

Krásnou exkurzí byl zakončen projekt sedmých ročníků „Poznáváme země EU“.
Ve středu 28. května 2008 ráno jsme autobusem vyrazili v počtu 11 „botaniků“ směrem k Hornímu Němčí. Kousek za touto malou dědinkou se totiž nachází jedna z nejvýznamnějších lokalit vstavačovitých rostlin (orchidejí) na našem území a ve střední Evropě vůbec. Nevyjeli jsme naslepo, ale měli jsme dopředu domluvenou odbornici, která zná lokalitu Drahy snad nejlépe ze všech. Paní Vlasta Ondrová nás čekala u informační tabule, která je vstupem do rezervace. Na úvod jsme museli zvládnout trochu teorie, ale potom jsme se již vydali za poklady naší flóry. Na vlastní oči jsme viděli několik druhů kvetoucích orchidejí, ale i jiné vzácné a chráněné rostliny. Poznáním těchto rostlin v samotné přírodě jsme si doplnili naše představy a teoretické poznatky o nich, získané v průběhu práce na projektu.

Sdílejte!