Bambiriáda 2008

V pátek 23. 5. se uskutečnila ve Smetanových sadech v Uherském Hradišti Bambiriáda.V pátek odpoledne jsme se někteří už po 4., jiní až po 6. vyučovací hodině odebrali do Uherského Hradiště, kde se konala Bambiriáda. Stánek jsme si postavili tam, kde i minulý rok – tak nám to přidělili pořadatelé. Výhodu měl v tom, že byl přímo uprostřed dění a letos nám ani nevadilo, že na něj svítilo sluníčko, protože po dnech dešťů to bylo příjemné. Bylo to zajímavé odpoledne. Střídali jsme se na stánku asi po půl hodině, aby měl také každý z nás čas projít si místa, která ho zajímala. Ukazovali tam třeba výcvik policejního psa, u stánku naší armády jsme se mohli trefovat elektronickou zbraní na cíl, u Skautů jsme si mohli zalozit na lanech zavěšených ve výšce atp. Na našem stánku jsme pro každého měli úkol přiměřený jeho věku. Ti nejmenší si mohli třeba zkusit nahodit míček na provázku do kelímku nebo si házet a chytat míček lopatkami z PET lahví, ti větší si mohli poskládat nějaké hlavolamy či projet dráhu písmenka „S“ v zrcadle a taky jsme předvedli pokus se sodou a octem, jak nafukují balónek. Po splnění úkolů jsme do lístku s číslem stanoviště 9 dali razítko papouška, a pěkně jsme se se všemi rozloučili. Asi ve čtvrt na šest jsme začali balit, a spokojení z dobře odvedené práce, jsme se vydali na cestu domů.

Sdílejte!